پنکه سقفی

اجاره پنكه

يكي از محبوب‌ترين وسايل خنك‌كننده كه با وجود تنوع فراوان در انواع وسايل سرمايشي جايگاه خود را به خوبي حفظ كرده و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد دستگاه…

يكي از محبوب‌ترين وسايل خنك‌كننده كه با وجود تنوع فراوان در انواع وسايل سرمايشي جايگاه خود را به خوبي حفظ كرده و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد دستگاه پنكه است. پنكه‌ها از ساده‌ترين تجهيزات سرمايشي هستند كه براي ايجاد هواي خنك در روزهاي گرم سال در منازل و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند اما با توجه به تنوع و گوناگوني در انواع پنكه‌ها و كاركردهاي متفاوتي كه دارند هنگام خريد پنکه يا اجاره پنکه بايد دقت زيادي داشته باشيم تا دقيقا همان پنكه‌اي كه موردنيازمان هست را تهيه كنيم.

اگر شما هم براي فرار از گرماي تابستان قصد خريد پنکه يا اجاره پنكه را داريد در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد.

معرفي انواع پنكه

پنكه‌ها بسته به نوع استفاده اشكال مختلفي دارند از انواع پنكه‌هايي كه تاكنون طراحي و ساخته شده‌اند و بعنوان خرید پنکه یا اجاره پنکه بکاربرده می شوند را مي‌توان به پنكه روميزي، پنكه ايستاده يا پرتابل، پنكه ديواري، پنكه سقفي، پنكه‌هاي چندمنظوره، پنكه‌هاي مه‌پاش يا رطوبت‌ساز و پنكه‌هاي بدون پره اشاره كرد.

اجاره پنکه

پنكه‌هاي روميزي و پرتابل:

از ميان انواع مختلف پنكه‌ها که در اجاره پنکه نیز استفاده می شود، پنكه‌هاي روميزي و ايستاده (پرتابل) كاربرد بيشتري دارند و پرطرفدارترند اين پنكه‌ها براي افرادي كه مي‌خواهند يك وسيله سرمايشي با كارايي آسان و مناسب داشته باشند و بتوانند به راحتي آن را از اتاقي به اتاق ديگر انتقال دهند ايده‌آل است از اين فن‌ها علاوه بر ايجاد جريان هوا و خنك كردن محيط براي كارهاي ديگري نظير بيرون راندن دود از فضاي اتاق، خشك كردن تابلوهاي نقاشي يا ديگر وسايل خيس و … نيز استفاده مي‌شود.

اجاره پنکه ، پنكه‌هاي ديواري:

از جمله پنکه هایی که برای اجاره پنکه نیز استفاده می شود، پنكه‌هاي ديواري از لحاظ ساختمان مشابه پنكه‌هاي روميزي هستند با اين تفاوت كه روي سطح يا زمين قرار نمي‌گيرند بلكه بايد بر روي ديوار نصب شوند. دور بودن اين پنكه‌ها از دسترس كودكان از مزيت‌هاي اين مدل پنكه است.

اجاره پنکه ، پنكه‌هاي سقفي:

اين پنكه به صورت آويز به سقف نصب مي‌شود مدل‌هاي جديد پنكه‌هاي سقفي قابليت نصب لوستر را نيز دارند و داراي ريموت كنترل مي‌باشند بيشتر اين نوع پنكه‌ها از نوع سه‌پره هستند ولي در مدل‌هايي با تعداد پره‌هاي بيشتر نيز در بازار موجود هستند.

پنکه سقفی

پنكه‌هاي چندمنظوره:

اين مدل پنكه يك دستگاه با قابليت‌هاي مجزاست كه مي‌توان در سه حالت روميزي، ايستاده و ديواري بسته به شرايط محيط در مكان هاي گوناگون استفاده كرد در اين مدل پنكه‌ها پايه‌ها براي حالت‌هاي ديواري، ايستاده و روميزي به صورت جداگانه طراحي شده اند پايه ديواري دستگاه پنكه، مخصوص براي اتصال به ديوار است پايه روميزي نسبتا سبك و كوچك بوده و پايه ايستاده سنگين‌تر و بزرگ‌تر است.

معرفی انواع کولر گازی و اسپلیت
بیشتر بخوانید...

پنكه‌هاي مه‌پاش (رطوبت‌ساز):

اين نوع پنكه‌ها علاوه بر ايجاد جريان هواي خنك باعث افزايش رطوبت محيط و از بين بردن گردوخاك و آلودگي‌ها نيز مي‌شوند از پنكه‌هاي مه‌پاش در فضاهاي باز و برخي فضاهاي بسته مي‌توان استفاده كرد.

اجاره پنکه ، پنكه‌هاي بدون پره:

پنكه‌هاي بدون پره نسل جديدي از دستگاه‌هاي پنكه هستند در اين مدل پنكه‌ها يك حلقه بر روي يك پايه يا همان موتور قرار دارد كه به طور پيوسته جريان هوا توليد مي‌كند و هواي تازه و ثابتي كه در اطرافش وجود

اجاره پنکه

دارد پرتاپ مي‌كند. پنكه‌هاي بي‌پره در مقايسه با پنكه هاي معمولي ايمن‌تر بوده و به راحتي تميز مي‌شوند اما شدت بادي كه توليد مي‌كنند از پنكه هاي معمولي كمتر است.

نكات حائز اهميت هنگام خريد و اجاره پنکه

با وجود اينكه پنكه‌ها عملكرد بسيار ساده‌اي دارند اما به دليل تنوعي كه در ويژگي‌هاي پنكه هاي موجود در بازار وجود دارد بهتر است هنگام خريد پنکه يا اجاره پنكه به چند نكته مهم توجه كنيد:

نوع گارد پنكه در اجاره پنکه:

پره‌هاي پنكه هنگام كار كردن با سرعت زياد مي‌چرخند براي اينكه هنگام كار به كسي يا چيزي آسيب نرسانند درون محافظي قرار داده شده‌اند اين گارد يا شبكه محافظي كه پره‌هاي پنكه درون آن قرار مي‌گيرند مي تواند به

شكل ميله‌اي و مشبك باشد مدل مشبك براي كساني كه كودك خردسال دارند ايمني بيشتري فراهم مي‌كند و مناسب‌تر است.

قطر پره‌هاي پنكه در اجاره پنکه:

قطر پره‌هاي پنكه در ميزان سرمايي كه پنكه توليد مي‌كند تأثير زيادي دارد به اين معني كه هرچه پره‌هاي پنكه قطورتر باشند ميزان پرتاب باد و سرمادهي آن‌ها نيز بيشتر است. منظور از قطر پره‌هاي پنكه قطر دايره‌ي فرضي است كه از چرخيدن پره‌ها ايجاد مي‌شود.

جنس بدنه پنكه:

بدنه پنكه‌ها معمولا از نوع پلاستيك يا فلز است با وجود اينكه پنكه‌هاي با بدنه فلزي از مقاومت بيشتري برخوردارند اما پنكه‌هاي تمام پلاستيك براي كساني كه در مناطق شرجي زندگي مي‌كنند مناسب‌تر است.

پنکه سقفی

اندازه و وزن پنكه:

از نكات مهمي كه هنگام خريد پنکه و اجاره پنکه بايد به آن توجه كرد اندازه و وزن دستگاه پنكه است تا بتوانيد به راحتي و هر زمان كه نياز داشته باشيد پنكه‌ را بين اتاق‌ها و محل‌هاي مختلف جابه‌جا كنيد حتي بعضي از پنكه‌هاي ايستاده داراي چرخ هستند و به آساني مي‌توان آن‌ها را حركت داد.

کولر صنعتی در کارخانه ها و انبارها
بیشتر بخوانید...

قابليت كنترل از راه دور:

بسياري از پنكه‌هاي جديد قابليت كنترل از راه دور را دارند و تنظيم سرعت، تايمر، روشن و خاموش كردن و ساير كاركردهاي دستگاه با استفاده از ريموت كنترل انجام مي‌شود اين قابليت آسايش و راحتي بيشتري براي كاربران فراهم مي‌كند.

عملكرد نوساني پنكه:

اكثر دستگاه‌هاي پنكه داراي قابليت چرخش به جهت‌هاي مختلف بالا، پايين، چپ و راست را دارند اين عملكرد باعث جا‌به‌جايي بيشتر هوا مي‌شود و در خنك‌تر شدن هواي محيط تأثير بسزايي دارد.

سرعت سينوسي:

به سبب اين ويژگي سرعت پرتاب باد دستگاه پنكه از حالت كم به زياد و زياد به كم (به صورت سينوسي) تغيير مي‌كند.

صداي پنكه:

ميزان صدايي كه پنكه در هنگام كار كردن توليد مي‌كند از موارد ديگري است كه هنگام خريد و اجاره پنكه بايد به آن توجه كرد البته پنكه‌هاي صنعتي كه در محيط‌هاي بزرگ و كارخانه‌ها بكار مي‌رود به دليل قدرت و ميزات پرتاب باد بيشتري كه دارند ممكن است در سرعت‌هاي بالا صداي زيادي توليد كنند اما انواع ديگر مدل‌هاي پنكه به گونه‌اي طراحي و ساخته شده‌اند كه صداي كمي ايجاد مي كنند و موجب اذيت و آزار افراد و ساكنين نمي‌شوند.

اجاره پنکه

تايمر:

اگر دستگاه پنكه داراي تايمر باشد اين امكان را براي كاربر فراهم مي‌كند كه زمان خاموش شدن دستگاه را به طور دلخواه تنظيم كند قابليت خاموش شدن اتوماتيك دستگاه پنكه هنگام خواب شبانه بسيار كارآمد است.

سخن پاياني

هنگام خريد پنکه و اجاره پنکه توجه به ويژگي‌ها و مشخصات فني دستگاه از اهميت زيادي برخوردار است نه تنها پنكه بلكه در خريد هر وسيله برقي ديگر نيز اگر مي‌خواهيد خريد به صرفه و ايده‌الي داشته باشيد بايد يه قابليت‌ها و امكانات آن دقت كنيد تا بتوانيد دقيقا دستگاهي را كه موردنيازتان است انتخاب كنيد. در پايان اميدواريم كه مطالب اين مقاله براي شما مفيد بوده باشد و به شما در انتخاب و خريد پنكه كمك كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست