خرید كولر ‌صنعتي

راهنماي خرید كولر ‌صنعتي

با شروع فصل گرما اكثر افراد به‌دنبال روشي مقرون‌به‌صرفه براي خنك سازي محيط و خرید كولر ‌صنعتي هستند در اين ميان تصميم‌گيري براي صاحبان صنايع و كارخانجات درمود تهيه دستگاه…

با شروع فصل گرما اكثر افراد به‌دنبال روشي مقرون‌به‌صرفه براي خنك سازي محيط و خرید كولر ‌صنعتي هستند در اين ميان تصميم‌گيري براي صاحبان صنايع و كارخانجات درمود تهيه دستگاه سرمايشي مناسب سخت‌تر مي‌شود چراكه دستگاه‌هاي مورد استفاده در اين مكان‌ها خود به نوعي موجب افزايش دما مي‌شوند.

 به طور معمول براي خنك كردن و تهويه هواي محيط‌هاي صنعتي و بزرگ احتياج به كولرهاي پرقدرت و با بازدهي بالا مي‌باشد بدين جهت كولر صنعتي با ايجاد هواي خنك و مطبوع در محيط، هم به پيشبرد اهداف صنعتي كمك مي‌كنند و هم موجب عملكرد بهتر پرسنل و آسايش آنان مي شوند. راهنماي انتخاب كولرهاي صنعتي مي‌تواند مطالب مفيدي درباره اين كولرها در اختيار شما قرار دهد.

انواع كولر صنعتي

 • كولرهاي صنعتي آبي
 • كولرهاي صنعتي گازي

انواع كولرهاي صنعتي آبي

كولرهاي صنعتي آبي بهترين وسيله سرمايشي براي خنك سازي محيط‌هاي صنعتي به خصوص در مناطق گرم‌و‌خشك مي‌باشند كه علاوه بر كاهش دما و خنك كردن هوا، رطوبت كافي و موردنياز محيط را نيز فراهم

خرید كولر ‌صنعتي

 ‌مي‌كنند البته توجه داشته باشيد كه هنگام استفاده از اين نوع خنك‌كننده‌ها حتما يك در يا پنجره را باز بگذاريد تا رطوبت بيش از اندازه در محيط ايجاد نشود در ادامه با انواع كولر صنعتي آبي و ويژگي هايشان آشنا شويد.

كولر‌ صنعتي پوشالي:

در اين نوع كولر صنعتي از پد پوشالي به عنوان واسط تبخيري استفاده مي‌شود اين پوشال‌ها نياز به تميزكاري يا تعويض دوره‌‌اي دارند زيرا پس از مدتي استفاده دچار رسوب، ميكروب‌گرفتگي يا پوسيدگي مي‌شوند كولر‌هاي صنعتي قيمت مناسبي دارند و مصرف انرژي برق در آن ها كمتر از كولرهاي گازي است اما مصرف آب در اين نوع كولرها نسبتا زياد است.

كولر صنعتي سلولزي:

امروزه در اكثر كولر صنعتي از پدهاي سلولزي به عنوان واسط تبخيري استفاده مي‌شود پدهاي سلولزي داراي ساختار و بافت يكنواختي هستند و به همين دليل آب در طول پد به‌صورت يكنواخت توزيع مي‌شود همچنين سطح تماس بيشتري با هواي در حال جريان دارند بنابراين مي‌توانند هواي بيشتري را به درون كولر بكشند و خنك كنند از ديگر مزاياي كولرهاي صنعتي مي‌توان به مواردي از قبيل: عدم وجود باكتري در پدها، مقاوم به پوسيدگي در برابر آب، جذب آب بسيار بالا، رسوب‌زدايي و تميزكاري آسان، مقرون‌به‌صرفه از نظر اقتصادي، سبك بودن و داراي استكام بالا اشاره كرد.

كولرهاي صنعتي سانتريفيوژي (گريز از مركز):

اين نوع كولرها يكي از مهمترين انواع كولرهاي صنعتي مي‌باشند كولرهاي سانتريفيوژي هواي گرم را به درون محفظه خود مي‌كشند بعد از چرخاندن آن تا ۹٠ درجه هوايي با

خنک كننده فضاى ماينينگ
بیشتر بخوانید...

 فشار بالا ايجاد مي‌كنند و به اين صورت باعث خنك شدن محيط مي‌شوند. در كولرهاي داراي فن سانتريفيوژي انتقال نيروي دينام به پروانه از طريق تسمه صورت مي‌گيرد ساختار و عملكرد فن سانتريفيوژي در اين كولرها به گونه‌اي است ذرات آلاينده را در محيط كاهش مي‌دهند همچنين از مزايايي چون صداي بسيار كم، بهره‌وري در مصرف انرژي، نگهداري آسان، دوام بالا و مقرون‌به‌صرفه بودن از لحاظ اقتصادي برخوردارند.

خرید كولر ‌صنعتي

كولر صنعتي آكسيال (محوري):

كولرهاي صنعتي داراي فن آكسيال با دميدن هواي خنك شده موجود در محفظه كولر به خروجي كانال باعث خنك شدن محيط مي‌شوند اين نوع فن، جريان هوا را به صورت محوري انتقال مي‌دهد. از جمله مزاياي كولرصنعتي آكسيال مي‌توان به سبك بودن آن‌ها، قيمت ايده‌آل نسبت به ساير دستگاه‌ها و ايجاد هواي خنك و مناسب براي افرادي كه آلرژي و حساسيت‌هاي فصلي دارند اشاره كرد همچنين كولرهاي صنعتي با فن آكسيال نسبتا فضاي كمتري را اشغال مي‌كنند و به علت ايجاد جريان كم‌فشار و با حجم بالا براي انتقال هوا از منطقه‌اي به منطقه ديگر مناسب هستند همچنين قابليت جهت‌دهي به هواي منتقل شده را نيز دارند اما كولرهاي صنعتي داراي فن سانتريفيوژ به علت ايجاد جريان‌هاي پرفشار براي خنك‌سازي محيط مخصوصا در مكان‌هاي صنعتي كه شامل ذرات آلاينده مي‌باشند كاربرد خوبي دارند.

كولر صنعتي گازي

از مناسب‌ترين سيستم‌هاي سرمايشي براي خنك‌سازي مكان‌هاي بزرگ صنعتي به خصوص در مناطق گرم‌و‌مرطوب ساحلي كولرهاي صنعتي گازي هستند اين كولرها قابليت كنترل و تأمين دماي مورد نظر را دارند كولرهاي آبي تا حد محدودي توانايي كاهش دما را دارند اما شما مي‌توانيد با كولرهاي صنعتي گازي دماي محيط را به حد مطلوب

خود برسانيد همچنين كولرهاي صنعتي گازي با جلوگيري از ورود انواع مواد شيميايي، دود و آلودگي‌ها به داخل محيط، به تهويه هواي محيط‌هاي صنعتي كمك مي‌كنند. براي تهويه هرچه بهتر محيط مي‌توانيد از فن‌ها استفاده كنيد فن‌ها با ايجاد جريان هوا باعث دور شدن آلودگي‌ها و خنك شدن هواي محيط مي‌شوند.

همانطور كه گفتيم كولر صنعتي گازي براي شرايط آب‌و‌هوايي گرم‌و‌مرطوب ايده‌آل است چراكه باعث كاهش ميزان رطوبت موجود در هوا مي‌شود و با كاهش رطوبت، از رشد انواع قارچ و باكتري جلوگيري مي‌شود به همين جهت اين نوع كولرها براي استفاده در دفاتر اداري و انبارها بسيار مناسب هستند.

اجاره کولر گازی تک فاز
بیشتر بخوانید...

البته ناگفته نماند كه استفاده از كولرهاي صنعتي گازي به طور مداوم براي خنك‌سازي محيط‌هاي صنعتي باعث افزايش هزينه قبض‌هاي انرژي مي‌شود و نسبت به كولرهاي آبي پرهزينه‌تر است.

کولرگازی

كاربرد‌هاي كولر صنعتي

كولرهاي صنعتي به دليل سرعت خنك‌كنندگي بالايي كه دارند براي خنك‌سازي مراكز بزرگ صنعتي، تجاري، تفريحي و … استفاده مي‌شوند نمونه‌هايي از محيط‌هايي كه به كولر صنعتي جهت تأمين سرمايش نياز دارند به شرح زير مي باشند:

 •   سوله‌ها و سالن‌هاي صنعتي
 • كارخانه‌ها
 • تالار‌هاي بزرگ
 • مجتمع هاي تجاري
 • ورزشگاه‌ها و باشگاه‌هاي ورزشي
 • گلخانه‌ها
 • سالن‌هاي پرورش قارچ خوراكي
 • گاوداري، مرغداري، مزرعه
 • استخر‌ها

نكات مهم در انتخاب و خرید كولر ‌صنعتي

اگر قصد خرید كولر ‌صنعتي را داريد حتما به نكاتي از قبيل موارد زير توجه كنيد:

اندازه كولرصنعتي: يكي از مهمترين معيارهايي كه در انتخاب خرید كولر ‌صنعتي بايد مدنظر قرار دهيد اندازه دستگاه است كه بايد متناسب با مساحت مكان موردنظر شما باشد اگر كولر انتخابي شما كوچكتر از اندازه مناسب باشد قدرت خنك كردن محيط را نخواهد داشت و باعث مصرف زياد انرژي و كاهش طول عمر دستگاه شما مي شود.

شرايط آب و هوايي محيط: كولرهاي صنعتي آبي براي خنك كردن محيط‌هاي صنعتي در مناطق آب و هوايي گرم و خشك ايده‌آل هستند اما در محيط‌هاي مرطوب اين نوع كولرها بازدهي مطلوبي نخواهند داشت و بهتر است از كولرهاي صنعتي گازي استفدا كنيد.

ويژگي‌هاي كولرهاي صنعتي: هنگام خرید كولر ‌صنعتي به ويژگي‌هاي آن از جمله مواد اوليه‌اي كه در ساخت اين دستگاه استفاده شده، نوع پدهاي خنك‌كننده آن، قدرت موتور كولر و ميزان توانايي آن براي تخليه هوا توجه كنيد تا بتوانيد محصول باكيفيتي خريداري كنيد.

قيمت كولرهاي صنعتي: كولرهاي صنعتي بسته به برند و مدل و اندازه‌شان متفاوت است اما كولرهاي آبي در مقايسه با ساير دستگاه‌هاي تهويه قيمت مناسب تري دارند و براي نصب و نگهداري آن‌ها نيز مجبور به پرداخت هزينه‌هاي اضافي نخواهيد بود.

سخن پاياني

كولرهاي صنعتي از پرقدرت‌ترين انواع وسايل سرمايشي هستند كه جهت خنك‌سازي در مكان‌هاي مختلف نظير كارگاه‌‌ها، سوله‌ها و فضاهاي بزرگ صنعتي بكار گرفته مي‌شوند. امروزه انواع گوناگون كولرهاي صنعتي با كيفيت‌ها، ابعاد و برندهاي مختلف طراحي و ساخته شده‌اند و شما مي‌توانيد بر‌اساس ميزان بودجه و كاربرد موردنظر خود مدلي را كه به كارتان مي‌آيد انتخاب كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست